Ateitis prasideda dabar

Išsaugokite egzistavimą - priimkite išmaniųjų miestų iššūkius

Ateities statybos yra įvairios. Viena vertus, atsiranda intelektualūs miestai, teikiantys autonomines transporto priemones, leidžiančias gabenti vis daugėjančių miestiečių iš savo namų į norimas vietas. Tuo pat metu šie miestai yra savarankiški. Daugelis maisto produktų gaminami miesto ribose. Šiuo metu nagrinėjama daugybė vizijų ir scenarijų, siekiant jų perspektyvumo ir įgyvendinamumo ateityje.

Tuo pat metu žmonės susiduria su tinkamu apgyvendinimo iššūkiu dėl didėjančiu gyventojų skaičiumi visame pasaulyje. Sukūrus visiems žmonėms pageidaujamą dabartinį europietišką gyvenimo lygį, eikvojamas ypatingai didelis kiekis statybinių medžiagų. Atsižvelgiant į tai, kad jau mažėja specialiųjų smėlio ir metalų ištekliai, prasminga naudoti esamas medžiagas. Per kelerius ateinančius metus didelę reikšmę turės esamų statybinių medžiagų tausojimas arba bent 100 proc. pakartotinis, antrinis šių medžiagų panaudojimas.

Nauji pastatai turi būti ypač lengvai statomi, surenkami ir išardomi, taip pat turi turėti galimybę aprūpinti šalia stovinčius senus pastatus, t.y. jie turi veikti praktiškai kaip namai ir energijos šaltinis, nes daugeliu atvejų stovinčių gretima senų pastatų energetinis atnaujinimas negali būti atliekamas tvariai.

Kaputte Mauer
Atnaujinimas

Pastato fasadas

Fasadų pažeidimai

Platesnę informaciją apie galimus fasado pažeidimus ir jų tvarkymo sprendimus rasite skaitydami čia.