Šiltinimo sistemos

Pradedant namo statybą ar modernizavimą verta pasirūpinti kokybiška, tvirtai pagaminta šiltinimo sistema, kurios dėka sumažinsime šildymo išlaidas, o nekilnojamas turtas įgis vertę. Norint, kad investicijos būtų efektyvios, būtina tinkamai parinkti aukštos kokybės medžiagas, sudarančias visą sistemą ir profesionaliai atlikti darbus.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis šiltinimo sistemą? Svarbiausi du veiksniai. Pirmasis yra šilumos izoliacijos tipas, antrasis - vieta, kurioje namas stovi / stovės.

Lietuvoje šilumos izoliacijai dažniausiai naudojamos dvi medžiagos: polistirenas ir mineralinė vata. Vata yra pralaidi garams, todėl reikalingi atitinkami komponentai. Šiltinimo sistemos su vata yra, pavyzdžiui, WÄRMEDÄMM-SYSTEM MW  sistemų šeima. Jie baigiami mineraliniu tinku REIBEPUTZ 061 / KORNPUTZ 062, silikatiniu tinku SILIKATPUTZ 020, silikoniniu nano tinku SILIKONPUTZ PROTECT 031, silikono-silikato tinku SILIKON-SILIKATPUTZ 040 arba polisilikoniniu tinku MAX PROTECT 042. Akrilo tinkas su ribotu garų pralaidumu netinkamas šioms sistemoms. Labiausiai pralaidūs garams yra mineraliniai ir silikatiniai tinkai.

Polistirenas dideliu garų pralaidumu nepasižymi, todėl sistemos su polistirenu WÄRMEDÄMM-SYSTEM PS, be aukščiau minimų apdailos užbaigimų, pasipildo akriliniu dekoratyviniu tinku ACRYLPUTZ 010.    

Labai svarbus sistemos ir tinko parinkimo elementas yra šiltinamo namo vieta. Tinkamai parinkta sistema daugelį metų tarnaus be gedimų, be to, išlaikys spalvos grynumą ir intensyvumą. Miesto ir pramonės sonose, kur susiduriame su daugybe dulkių ir tarša, geriausiai veikia savaiminio valymo dangos, pagamintos iš silikoninių tinkų (SILIKONPUTZ PROTECT 031, MAX PROTECT 042). Netoli miškų, medžių, tokių kaip parkai, geriausias pasirinkimas bus biologiniam užterštumui atsparūs tinkai, pvz., su vandens stiklu, pvz., SILIKATPUTZ 020. MAX PROTECT 042 su BIO PRUF sistema taip pat puikiai tiks visose minėtose vietose. Netoli vandens telkinių, tokių kaip ežerai, tvenkiniai, upės ir pakrantės juostoje, aukščiau paminėti sprendimai yra taip pat puikūs. Fasadiniais dažais dažyti mineraliniai tinkai (REIBEPUTZ 061 / KORNPUTZ 062), ypač BIO-FASSADENFARBE 008, taip pat čia puikiai tiks. Mechaninių pažeidimų poveikio vietose pasirinkite dispersinį (paruoštu naudoti) tinką. Jie elastingesni ir turi didesnį atsparumą smūgiams nei mineraliniai tinkai.

 

Fasado šiltinimas ir apdaila

Dekoratyviniai tinkai

Dekoratyviniai tinkai atlieka labai svarbų vaidmenį šilumos izoliacijos sistemose. Jie yra spalvinga ir konstrukcinė apdaila ir apsaugo fasadą nuo išorinių veiksnių.

Fasadiniai dažai

Fasadiniai dažai ne tik suteikia fasadui spalvą, bet ir atlieka svarbų fasado apsauginį vaidmenį.

Šiltinimo mišiniai

Įtakos sistemos patvarumui turi šilumos izoliacijos sistemose naudojami šiltinimo mišiniai