Mūro mišiniai

Sienos yra svarbiausia sudedamoji pastatų dalis. Jos yra ir laikančioji konstrukcija, ir atlieka pertvarų funkciją tarp patalpų. Todėl svarbu pasirinkti tinkamus mūrijimo mišinius šių svarbių pastato elementų montavimui.

Pagrindinė skiedinio svarba yra sienoje sulyginti mūro elementų (plytų, tuščiavidurių plytų, blokelių ir pan.) geometrinius netikslumus ir sujungti šiuos elementus į vieną monolitinę visumą. Mūro mišiniai taip pat veikia kaip sandariklis nuo drėgmės ir išorinio oro įsiskverbimo. Sienoms, kurios nėra tinkuojamos, skiedinys taip pat atlieka ir papildomą dekoratyvią funkciją, ypač kalbant apie klinkerio plytų mūrijimą spalvotais mūro mišiniais.

Renkantis mūro mišinius svarbu atkreipti dėmesį į mišinio gniuždymo stiprumą, kuris išreiškiamas verte M5, M10, M15 ir t.t. Mišinio stiprumą rinktis priklausomai nuo planuojamos mūryti plytos ar blokelio stiprumo. Taip pat, kokį mišinį rinktis, priklauso nuo mūrijimo principo, ar tai bus įprastinis mūras storomis siūlėmis, ar plonos, 2-3 mm siūlės.

Kreisel siūlo įprastinio storasluoksnio mūro mišinius KREISEL M 115, ZEMENTMÖRTEL 129 ir universalų mūro – tinko mišinį PUTZ UND MAUERMÖRTEL 560, kurių gniuždymo stipris M5. Taip pat pasiūla papildyta ir stipresniu mišiniu KREISEL M 115-M10 su  M10 gniuždymo stipriu. 

Mūryti (klijuoti) dujų silikato blokelius reikėtų rinktis pilkos spalvos mūro mišinį KREISEL DS 125 ar baltos spalvos KREISEL DS-B 126. Silikatiniams blokams derėtų rinktis KREISEL S 127 ar KRESEL S 127-M15 su M15 gniuždymo stipriu.

Mūryti klinkerio plytas siūlome spalvotu (pasirinkimui yra 9 spalvos) mūro mišiniu POZMUR-KL NANO 130. Plačiau apie tai skaityti čia.

Mūro mišinių asortimentą užbaigia specializuoti mišiniai - stiklo blokeliams baltas mūro mišinys KREISEL SB 140 ir kaitrai atsparus mūro mišinys FEUERFESTMÖRTEL R170.

 

 

 

Sienų apdaila ir mūras

Tradiciniai tinkai

Sužinokite plačiau apie tinkavimo mišinius.

Gipsiniai mišiniai

Gipsas, kartu su moliu, yra vienas iš seniausių rišiklių, kuriuos naudoja žmonės. Sužinokite plačiau apie gipsinių mišinių panaudojimą.

Vidaus dažai

Dažniausiai butui dažyti nesamdome profesionalų, o tai darome patys. Šiuo tikslu siūlome aukščiausios kokybės dažus.