Parama

2018 metais organizacija „Hektar Nektar“ pradėjo įgyvendinti projektą 2028. Projekto tikslas: yra aktyviai užsiimti bičių apsauga ir per 10 metų padidinti bičių populiaciją 10 procentų. Siekdama šio tikslo, „Hektar Nektar“ įvairiais būdais remia bitininkus, o prie iniciatyvos gali prisijungti visi: įmonės, bičių auginimo entuziastai ir bitininkai. Geriausias būdas sužinoti, kaip tai veikia, yra apsilankyti „Hektar“ svetainėje.

Vykdydami bandomąjį projektą kartu su „RÖFIX Austria“, nusprendėme paremti 2 bitininkystės ūkius. Panaudodami mūsų suteiktą paramą, bitininkai įsigijo pradinius priemonių paketus su bičių šeimomis, profesionalių avilių ir kitų naudingų priemonių.

Mobilus darbo režimas mažina CO2

Nuo 2021 metų FIXIT GRUPPE įmonės Vokietijoje fiksuoja dienas, kuriomis darbuotojai nedirba biuruose. Darant prielaidą, kad kelionė tarp namų ir darbo palieka apytiksliai 150 gramų vienam kilometrui pėdsaką, Vokietijoje per 6 mėnesius dėl mobilaus darbo režimo nebuvo išmesta 37,5 tonos CO2, nes darbuotojams nereikėjo vykti į biurus. Be to, gerokai sumažinome komandiruočių skaičių, kurias dabar labai dažnai pakeičia vaizdo konferencijos.

Aukštos kokybės izoliacinis tinkas: Aerogel

Energiją taupantis pastatų atnaujinimas ir visų pirma fasadų šiltinimas yra vienas pagrindinių iššūkių siekiant klimato apsaugos tikslų. Vien Vokietijoje yra daugiau nei 19 mln. pastatų, kuriems reikalingas atnaujinimas. Be to, galioja izoliacijos apribojimai saugotiniems fasadams bei į saugotinų pastatų sąrašą įtrauktiems fasadams.
Specialiai šiems reikalavimams atitikti buvo sukurta unikali alternatyva įprastiems šiltinimo būdams – aukštos kokybės izoliacinis tinkas „Fixit 222 Airgel“. Pirmasis pasaulyje izoliacinis tinkas, „Fixit 222 Airgel“ apjungia teigiamas mineralinio kalkių tinko savybes su aukštos kokybės izoliacinės medžiagos, kurios λD vertė siekia 0,028 W/mk, pranašumais. Tai įrodo ir Vokietijos statybos technologijos instituto (DiBT) suteiktas patvirtinimas. 

Dekoratyvinis tinkas: Ekologiška. Ekonomiška. Tvaru.

FIXIT GRUPPE apdailos tinkai atitinka aukščiausius dizaino, saugumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Daugiau nei 100 metų vertingi tinkai reiškia ilgaamžiškumą ir nesenstantį grožį. Ekologiškai nekenksmingi komponentai, tokie kaip baltosios kalkės ir baltas cementas, yra unikalūs ir neprilygstami Europoje, o jų gamyboje išskiriama daug mažiau emisijų nei gaminant kitas statybines medžiagas. FIXIT GRUPPE gaminių asortimentas apima kalkinius tinkus, kurie jau daugelį metų buvo išbandyti ir sėkmingai siūlomi rinkoje. Įvairios struktūros, spalvų atspalviai ir grūdelių dydžiai garantuoja išraiškingą ir individualų paviršiaus dizainą. Dėl savo mineralinės sudėties smulkūs tinkai pasiekia ir didžiausią įmanomą difuzijos atvirumą. Atsižvelgiant į lengvą apdirbimą bei geriausią kainos ir kokybės santykį, mūsų vertingi tinkai – tai populiarus ir ekonomiškas interjero ir fasadų dizaino elementas.

Sėkmingas karjerų rekultivavimas – Ennetmoos gipso karjeras

FIXIT AG jau 2008 metais įsipareigojo Šveicarijos vyriausybei nuolat mažinti CO2 emisijas ir tvariai eksploatuoti karjerus. Puikus to pavyzdys – sėkmingas buvusio Ennetmoos gipso karjero rekultivavimas. Pasibaigus kasybos darbams, teritorija netrukus buvo paversta natūralia teritorija, o didelė jos dalis buvo apželdinta mišku. Nuo erozijos ir nuošliaužų pavojaus apsisaugota kruopščiai įgyvendintomis šlaitų apsaugos priemonėmis, drenažo sistemomis ir nedelstinu teritorijos apželdinimu. Skatinant kraštovaizdį ir ekologinę įvairovę, tinkamose vietose buvo užsėtos ekstensyviai naudojamos žemės ūkio paskirties pievos.

Pasibaigus karjerų eksploatavimui šios zonos nuolat rekultivuojamos ir paverčiamos natūraliomis zonomis, atsižvelgiant į fauną ir florą. Nuo erozijos ir nuošliaužų pavojaus apsisaugota kruopščiai įgyvendintomis šlaitų apsaugos priemonėmis, drenažo sistemomis ir nedelstinu teritorijos apželdinimu. Skatinant kraštovaizdį ir ekologinę įvairovę, tinkamose vietose buvo  užsėtos ekstensyviai naudojamos žemės ūkio paskirties pievos.