Draugiški aplinkai!

„Kreisel Vilnius“ vykdydamas gamybos procesą unikalios gamtos apsuptyje – Nacionalinio regioninio parko teritorijoje - nuostabiame Dubingių krašte, - vadovaujasi tik aukščiausiais aplinkosauginiais reikalavimais ir skaidrios veiklos principais.

Jūsų žiniai pateikiame metinę aplinkos monitoringo ataskaitą.

Elektra iš atsinaujinančių energijos šaltinių

Gamybos procesai reikalauja didelių energetinių išteklių. Savo veikloje naudojame dujas ir elektros energiją. Siekdami būti draugiški aplinkai, tausoti gamtą, taip pat mažinti gamybines sąnaudas, planuojame nuo 2024 metų gamyboje naudoti elektros energiją tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių – būtent iš saulės jėgainės gaminamos elektros.

Tuo tikslu gamybinėje bazėje projektuojama saulės elektrinės statyba.

Įgyvendinus šį projektą, kas metus planuojame sumažinti ne mažiau kaip 210 t išmetamojo CO2.

Kelionės į tvaresnę ateitį elektromobiliais

Transporto sektorius - vienas didžiausių aplinkos teršėjų visame pasaulyje. Didžioji dauguma transporto priemonių yra varomos naftos produktais, kurių naudojimas į aplinką išskiria CO2 teršalus bei šiltnamio efektą sukeliančias dujas.

Siekdami prisidėti prie švaresnės aplinkos užsibrėžėme tikslą keisti įmonės automobilių parką į elektromobilius.

Šiuo metu jau projektuojamos automobilių elektros pakrovimo stotelės tiek gamybinėje bazėje tiek prie įmonės administracinio pastato. 2028 - 2030 metais planuojama pilnai pakeisti benzininius bei dyzelinius automobilius į elektromobilius.

Įgyvendinus šį projektą per metus sumažinsime taršą apie 75 t CO2.

 

Nuotolinis darbas taupo CO2

COVID-19 pandemija privertė visą žmoniją priprasti prie naujų iššūkių ir įvertinti nuotolinio darbo privalumus ir trūkumus. Taip pat įmonės buvo priverstos iš esmės peržiūrėti darbuotojų darbo sąlygas ir pritaikyti optimalias praktikas savo veikloje.

Nuotolinis darbas ne tik taupo laiką kelionėms į ir iš darbo, bet ir ugdo darbuotojų savarankiškumą, leidžia patiems darbuotojams susidėlioti savo darbotvarkę, leidžia išvengti bereikalingo kolegų blaškymo ir net galiausiai - taupomos išlaidos degalams.

Nuotolinis darbas taip pat prisideda ir prie aplinkos tausojimo - mažiau kelionių į ir iš darbo - mažiau išmetamo CO2.

Įvertinus darbuotojų mobilumo kriterijų, planuojam įvesti nuotolinio darbo reglamentą kuris sudarytų apie 20% - viso darbo laiko. t.y. apibrėžėme aiškią tvarką savo darbuotojams, kuriomis dienomis jie gali dirbti iš namų.

Ši nuotolinio darbo politika mums padės į aplinką išmesti apie 20 t mažiau CO2 per metus.

 

 

 

Darbo sąlygų gerinimas ir draugiškesnis biuras gamtai

2022 metais investavome į naują šildymo ir vėdinimo sistemą įmonės administraciniame pastate.

Pakeitėme neefektyvų biuro patalpų apšildymo būdą elektra į daug efektyvesnį šildymo būdą „oras-oras“ šilumos siurbliais. Šių priemonių dėka mūsų biure ne tik bus taupomos įmonės išlaidos šildymui, bet ir sudarytos palankesnės darbo sąlygos darbuotojams, o svarbiausia - tausojama gamta.

Įgyvendintos investicijos sumažins biuro elektros sąnaudas daugiau kaip 20 %, tuo pačiu bus sumažinta ir žala gamtai.

 

Ekologiškas dekoratyvinis tinkas

Ekologiški, draugiški aplinkai produktai jau randa savo pirkėjus ir Lietuvoje. Tai aktualu ne tik maisto pramonėje, bet ir statybose.

Mes nuolat ieškome sprendimų, kurie mažintų daromą neigiamą įtaką mus supančiai aplinkai, todėl bendradarbiaudami su kolegomis iš Lenkijos, tobuliname ir kuriame naujus, draugiškus aplinkai, produktus.

Savo klientams jau siūlome inovatyvų, ekologišką silikoninį tinką su aktyviais sidabro jonais ECO PUTZ 022 ECO PROTECT. Tikime, kad artimiausioje ateityje klientams pasiūlysime ir daugiau draugiškų aplinkai produktų.

Tvari pakuotė

Pasaulyje kasmet popieriaus gamybai suvartojama daugiau nei 1 mln. medžių, maždaug apie 18 proc. visų iškertamų miškų. Kiekviena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, apie 26 500  litrų vandens ir sutaupo energijos, kurios 6 mėnesius užtektų apšildyti normalaus dydžio namui.

Popieriaus pakuotė yra vertinga antrinė žaliava, kuri gali būti naudojama popieriaus ir kartono gaminių gamyboje, tokiu būdu išsaugant didesnius kiekius pirminės žaliavos – iš medienos gaunamą celiuliozę. Popieriaus atliekas galima perdirbti 4-6 kartus.

Savo gaminius pakuojame tik į perdirbimui tinkamą pakuotę, kuri žymima PAP22.

Taip pat savo klientus skatiname grąžinti medinius padėklus. Netinkamus atiduodame perdarymui, o tinkamą naudojame sekantiems pakavimams.