Besiūlės grindys – įvairiapusiškos panaudojimo galimybės

Pritaikymo įvairovė

Kuomet kalba eina apie grindis naujuose pastatuose, dėl plataus pritaikymo spektro geriausias pasirinkimas būtų cementinės grindys. Jos labai gerai tinka įrengiant šildomas grindis. Nepalankus aspektas yra ilgas džiuvimo ir kietėjimo laikas, kuris kaip taisyklė trunka 20-30 dienų iki sekančių darbų.

Ženkliai trumpesnį laiką iki vaikščiojimo ir pilno apkrovimo suteikia išsilyginančios grindys. Be to jos yra ekologiškos, dirbama švariai, greitai ir be didesnių fizinių pastangų. Dėl to jos ypač gerai tinka butų įrengimui. Dėl gerų šilumos laidumo ir akumuliavimo savybių bei mažų įtempimų taip pat yra tinkamos šildomoms grindims.

Plaukiojančios grindys

Ideali garso izoliacija
Plaukiojančių grindų konstrukcijos naudojamos šilumos ir garso izoliacijai. Garso izoliacijai jos yra veiksmingiausias statybų sprendimas. Atsparumas apkrovoms priklauso nuo grindų storio, stiprumo klasės, izoliacijos rūšies ir lenkimo stiprio. Pagrindo paruošimui ir apsaugai nuo kapiliarinės drėgmės galioja tos pačios sąlygos kaip ir grindims ant skiriančiojo sluoksnio. Garso izoliacija turi būti įrengiama be jokių tarpų. Kompensacinė kraštų juosta tvirtinama prie visų kylančių konstrukcijų.

Šildomos grindys

Jauki patalpos atmosfera
Be to, kad šildomos grindys veikia kaip plaukiojančios, jos puikiai tinka įvairiausioms grindų šildymo vamzdžių sistemoms įrengti. Dėl didesnio temperatūrinio plėtimosi būtina įrengti papildomas deformacines siūles, pvz. ties nešildomu plotu, tarp atskirų šildymo kontūrų. Vamzdynai turi būti prispausti, patikimai pritvirtinti ir užpildyti.

Grindys ant skiriančiojo sluoksnio

Saugūs sluoksniai
Grindys ant skiriančiojo sluoksnio įrengiamos, kai reikalingas aukščio suvienodinimas ir lygus paviršius. Pirmoje eilėje jos yra tinkamiausios ant pagrindų, kur surišimas su paviršiumi netikslingas arba neleistinas. Tai būtų pvz. užterštas betonas, hidroizoliacija garažuose arba rūsiuose. Grindys ant skiriančiojo sluoksnio atlaiko dideles apkrovas, bet nesudaro šilumos ar garso izoliacijos. Ant pagrindo negali būti taškinių iškilimų ar vamzdynų. Paviršius turi būti lygus. Hidroizoliacija nepakeičia skiriančiojo sluoksnio. Kompensacinė kraštų juosta tvirtinama prie visų kylančių konstrukcijų.

Su pagrindu sujungtos grindys

Aukštas atsparumas apkrovoms
Su pagrindu sujungtos grindys yra tinkamos didelėms apkrovoms ir turi turėti viso ploto tvirtą sukibimą su pagrindu. Prieš jas įrengiant, būtina patikrinti, ar pagrindas sausas, reikalingo tvirtumo, neužterštas tepalais ir be įtrūkimų. Be to negalima, kad iš žemiau esančios konstrukcijos vėliau patektų drėgmė. Pagrindas visuomet turi būti padengiamas gruntavimo ar kita tinkama sukibimo priemone, kuri neleidžia iš skiedinio į pagrindą stipriai sugerti vandens rišimosi metu. Su pagrindu sujungtos grindys nesudaro šilumos ar garso izoliacijos.

Specialios paskirties grindys

Specialios naudojimo užduotys grindų sistemoms reikalauja ir specialių produktų. Ypatingai, kai reikia per trumpą laiką padengti sekančias dangas arba išlyginti labai plonu sluoksniu, betono ar liejamų grindų nepakanka.

Išlyginamasis pasluoksnis
Išlyginamasis pasluoksnis suberiamas pagrindo nuolydžiui bei statybinių konstrukcijų nelygumams išlyginti.

Greitai stingstančios grindys
Greitai stingstančios grindys leidžia jau po 36 valandų dengti sekančias dangas. Jos visuomet naudojamos ten, kur reikia itin didelė statybų sparta (pvz. parduotuvių, parodų įrengimas ir pan.). Dar jas galima panaudoti remonto darbams.

Sužinokite daugiau apie KREISEL grindų sistemas  čia.