Namai

Namai

į kuriuos gera sugrįžti

Reikalavimai

Grindys natūraliai yra naudojamos kaip lygus paviršius pastatuose, ant kurių ne tik vaikščioajma, bet kartais taip pat žaidžiama, sėdima ar net gulima. Tačiau nuo senų senovės grindys ne tik įprastas funkcijas atliekantis elementas, bet ir meninės ar kūrybinės išraiškos priemonė.

Prieš atnaujindami grindis esamuose pastatuose, visada reikia patikrinti esamo pagrindo būklę. Jei pagrindas laikys būsimas apkrovas, grindys dažnai gali būti klojamos kaip naujame pastate arba klojamos ant tarpinio skiriamojo ar izoliacinio sluoksnio. Tada grindys iškart gali būti naudojamos arba dengiamos apdaila (plytelės, parketas ir t.t.).

Šiuolaikinės grindų sistemos sukuria daugiau nei gerą pagrindą. Jie padidina gyvenimo ir darbo kokybę, padidina garso izoliaciją ir sumažina šiluminį laidumą. Jei grindys yra šildomos, jos tolygiai paskirsto iš apačios kylančią temperatūrą.

Atliekant renovaciją, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas naudojamų produktų kokybei bei klojimui. Patirtis ir žiniomios garantuoja optimalų rezultatą. Į ateitį orientuotos medžiagos ir sistemos užtikrina techniškai nepriekaištingą funkcionalumą.

Grindų tipai

Kalcio sulfato besiūlės grindys (CA išsilyginančios grindys)

Kalcio sulfato rišiklio pagrindo grindų mišinys dažniausiai yra pritaikytas liejimui. Jame yra rinktiniai užpildai ir liejimosi priedai, kurie tarnauja, kad grindų mišinys būtų kuo labiau savaime išsilyginantis. CA išsilyginančioms grindims pakanka nedidelio storio, po trumpo laiko galima vaikščioti, lyginant su cementinėmis besiūlėmis grindimis, pasižymi stipriu gniuždant bei lenkiant. Dėl to, esant vienodoms transporto apkrovoms, reikalingas mažesnis grindų storis.

CA išsilyginančias grindis be didesnių apribojimų galima lieti visame gyvenamajame plote. Tai ypač svarbu sanitarinėse patalpose ir virtuvėse. Taip pat kartu įrengiant grunto hidroizoliaciją, jas galima lieti ir rūsiuose. Tačiau, jei numatomas taškomas vanduo, kaip pvz. vonios kambaryje, CA išsilyginančias grindis lygiai taip pat kaip ir cementines reikia apsaugoti hidroizoliacija.

Šlapioms sritims ir patalpoms su įlajomis, kaip pvz. pramoninės virtuvės, baseinai, dušinės ir plovyklos, CA išsilyginančios grindys nėra tinkamos.

Grindys cemento pagrindu

Grindys cemento rišiklio pagrindu (CT) visų rūšių naujoje statyboje naudojami kaip taisyklė. Atsparumas drėgmei jas leidžia įrengti tiek viduje, tiek lauke. Cementinis grindų mišinys klojamas žemės drėgnumo arba kietos plastiškos konsistencijos ir sutankinamas rankiniu būdu. Paviršius nutrinamas trintuve ar užtrynimo mašina ir užglaistomas.

Dėl medžiagoms būdingų matmenų pasikeitimų turi būti numatytos ir įrengtos atitinkamai džiuvimo ir deformacinės siūlės. Cementinės grindys pasižymi aukštu atsparumu vandeniui, nusidėvėjimui, šalčiui, taip pat universaliomis pritaikymo galimybėmis.

Grindų džiuvimo eiga priklauso nuo aplinkos sąlygų ir panaudotų medžiagų kokybės. Kuo aukštesnė kokybė ir grindų tankis, tuo mažesnė yra buitinė statybinių konstrukcijų drėgmė. Grindų drėgnumas matuojamas CM-drėgnomačiu. Leidžiama likutinė drėgmė priklauso nuo sekančių viršutinių dangų.

Grindys cemento rišiklių pagrindu įrengiamos sujungtos su pagrindu, ant skiriamojo sluoksnio, ant šiluminės ir/arba garso izoliacijos, šildomųjų grindų sistemoje arba kaip nuolydį formuojantis sluoksnis. Kita panaudojimo sritis yra juodgrindžių įrengimas gyvenamosiose patalpose, rūsiuose, garažuose ar dirbtuvėse.

Ausstellungsraum
Grindys

Esamų pastatų sprendimai

Grindų klojimas

Cementiniai grindų mišiniai yra pirmas pasirinkimas, kuomet remontuojate esamas grindis dėl plačių panaudojimo galimybių.