Reikalavimai fasadams

Ekologija ir tvarumas

Ilgalaikė kokybė yra ekologiška ir ekonomiška
Tinkamai apdorojus, tinkas yra ilgalaikis produktas, daugelį metų patikimai apsaugantis fasadus nuo įvairių oro sąlygų, taip pat nuo mechaninio pažeidimo. Tie vienodai taikoma tiek istoriniams pastatams, tiek modernizuojamiems namams. Mineraliniai tinkai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, draugiškų aplinkai. Jie gaminami taupant išteklius.

Sunkus darbas

Apsauga nuo oro sąlygų ir klimato poveikio
Išorinės sienos atlieka įvairias pastato apsaugines užduotis. Jie turi atitikti visus atsparumo oro sąlygoms, tokiems kaip lietus, kruša, sniegas, vėjas, audra, saulė, drėgmė reikalavimus. Turi būti užtikrinta struktūrinė šiluminė apsauga nuo šalčio žiemą, taip pat nuo augančio karščio vasarą.

Įstatymų leidėjai turi aiškius reikalavimus konstruktyviai šilumos izoliacijai. Šilumos perdavimo koeficientas (U vertė) yra svarbiausias skaičiavimo kintamasis ir parodo šilumos kiekį, kurį komponentas skleidžia per visą sluoksnio storį (pvz. plytinės sienos storį) kvadratiniame metre.

Istoriniams pastatams, turintiems architektūrinio paminklo statusą, gali būti taikomos supaprastintos taisyklės, pavyzdžiui, dėl to, kad negali būti keičiama fasado išvaizda, t.y. fasadas, langai ir durys. Tačiau iš esmės, statytojai, architektai prieš renovavimo, atnaujinimo darbus ar projektavimą privalo patikrinti visas susijusias teisines nuostatas, saugotinas pastato vertybes.

Pastato cokolis

Rūsio zonos paprastai patiria dideles apkrovas, atsirandančias dėl lietaus vandens purslų, ir jos turi būti pakankamai tvirtos, atstumiančios vandenį ir atsparios bendram drėgmės ir šalčio poveikiui.  Sužinokite daugiau čia.

 

Apsauga nuo ugnies

Priešgaisrinė apsauga vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį techninėje išorinės sienos konstrukcijoje. Turėdama EN 13501-1 standartų seriją, Europos priešgaisrinės apsaugos klasifikavimo sistema nustato vienodas sąlygas visoje Europoje. Statybos produktai, kuriems keliami priešgaisrinės saugos reikalavimai, klasifikuojami pagal jų klasifikaciją ir elgesį su ugnimi pagal komponentų atsparumą ugniai (išorinė siena) ir statybinių medžiagų (izoliacijos, tinko ir kt.) atsparumą ugniai. Be to, pastatai yra suskirstyti į penkias skirtingas pastatų klases ir aukštuminius pastatus. Tačiau architektūrinių paminklų apsauga ir dabartiniai priešgaisrinės apsaugos reikalavimai atskirais atvejais prieštarauja viena kitai. Tokiais atvejais kiekvienas atskiras atvejis turi būti patikrintas atsakingose ​​institucijose.

 

Kaputte Mauer
Atnaujinimas

Pastato fasadas

Fasadų pažeidimai

Platesnę informaciją apie galimus fasado pažeidimus ir jų tvarkymo sprendimus rasite skaitydami čia.

linienartige Putzstruktur

Apdailos variantai

Tinko struktūros ir esamų išorinių sienų spalvos turėtų būti parenkamos pagal individualius pastato reikalavimus.

Pagrindas

Senos sienų statybinės medžiagos, kurios yra naudojamos kaip tinkoo pagrindas, turi būti kruopščiai ištirtos prieš dengiant naujus tinkus.

Tinkavimas

Išorinių sienų atnaujinimui siūlomos įvairios tinkavimo sistemos.