Reikalavimai fasadams

Ekologija ir tvarumas

Ilgalaikė kokybė yra ekologiška ir ekonomiška
Tinkamai apdorojus, tinkas yra ilgalaikis produktas, daugelį metų patikimai apsaugantis fasadus nuo įvairių oro sąlygų, taip pat nuo mechaninio pažeidimo. Mineraliniai tinkai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, draugiškų aplinkai. Jie gaminami taupant išteklius. Net jei pastotų apdailos tinkų gamybai reikia daugiau techninių pastangų, jie yra tokie pat tvarūs dėl ilgo tarnavimo laiko ir aukšto efektyvumo.

Sunkus darbas

Apsauga nuo oro sąlygų ir klimato poveikio
Išorinės sienos atlieka įvairias pastato apsaugines užduotis. Jie turi atitikti visus atsparumo oro sąlygoms, tokiems kaip lietus, kruša, sniegas, vėjas, audra, saulė, drėgmė reikalavimus. Turi būti užtikrinta struktūrinė šiluminė apsauga nuo šalčio žiemą, taip pat nuo augančio karščio vasarą.
Įstatymų leidėjai turi aiškius reikalavimus konstruktyviai šilumos izoliacijai. Šilumos perdavimo koeficientas (U vertė) yra svarbiausias skaičiavimo kintamasis ir parodo šilumos kiekį, kurį komponentas skleidžia per visą sluoksnio storį (pvz. plytinės sienos storį) kvadratiniame metre.

Apsauga nuo ugnies

Priešgaisrinė apsauga vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį techninėje išorinės sienos konstrukcijoje. Turėdama EN 13501-1 standartų seriją, Europos priešgaisrinės apsaugos klasifikavimo sistema nustato vienodas sąlygas visoje Europoje. Statybos produktai, kuriems keliami priešgaisrinės saugos reikalavimai, klasifikuojami pagal jų klasifikaciją ir elgesį su ugnimi pagal komponentų atsparumą ugniai (išorinė siena) ir statybinių medžiagų (izoliacijos, tinko ir kt.) atsparumą ugniai. Be to, pastatai yra suskirstyti į penkias skirtingas pastatų klases ir aukštuminius pastatus.