Pagrindas

išoriniam fasadui

Skirtingos situacijos

Natūralu, kad tinkavimo sistemoms naudojami įvairūs produktai. Pagal galiojančius standartus prieš pradedant tinkavimo darbus reikia patikrinti paviršiaus tinkamumą. Naujuose pastatuose sienos paprastai būna gelžbetoninės, plytų mūras, akytasis betonas arba mediena. Šiandien daug sienų statybinių medžiagų ir todėl pagrindui reikia tiksliai parinkti tinkamą tinkavimo mišinį. Atsižvelgiant į techninę sienų konstrukciją, dažnai yra keletas tinkavimo variantų.

Betonas

Betonas prieš dengiant tinkus turi būti pakankamai išdžiūvęs ir susitraukęs. Paviršius turi būti reikiamo tvirtumo ir be teršalų, kaip pvz. klojinių tepalo. Prieš pradedant tinkavimo darbus yra svarbu drėkinant patikrinti betono įgeriamumą, tvirtumą brėžiant ir švarumą valant. Taip pat rekomenduojama pamatuoti temperatūrą bei likutinį dėgnumą. Gipsiniai tinkai yra netinkami lengvojo betono plotų elementams.

Mūras

Ypatingai mūro konstrukcijoms yra svarbu tiksliai žinoti apie panaudotas plytas, nes jų įvairovė yra beveik neribota. Esminės sąlygos yra, kad prieš pradedant tinkavimo darbus mūro siūlės būtų užpildytos, mūras neužterštas ir sausas. Ištrupėjimai turi būti užtaisyti tam skirtu skiediniu, druskų išnašos mechaniškai pašalintos. Reikėtų vengti skirtingų tinko sluoksnio storių. Lauke sukietėjusį tinką rekomenduojama padengti armavimo mišiniu su tinkleliu.

Mišrus mūras yra problematiškas pagrindas, turintis skirtingas savybes - nesudaro vienalyčio paviršiaus, todėl gali atsirasti lokalių apkrovų. Jei tinkuojamame paviršiuje yra kelios konstrukcinės medžiagos (pvz. dalis silikatinių plytų ir dalis keraminių plytų), būtina tinkuojant įplugdyti armavimo tinklą, kad sumažintų įtrūkimų atsiradimą.

 

 

Akytasis betonas

Akytasis betonas yra ypač gerai šilumą sulaikanti mineralinė medžiaga sienoms, turinti labai didelį kiekį oro porų, kurios susidaro cheminės reakcijos metu išsiskiriant dujoms. Dažnai taip pat vadinamas dujų silikatu. Tinkavimui turi būti sumūrytas užpildytomis siūlėmis, neužterštas ir sausas. Ištrupėjimai turi būti užtaisyti tam skirtu skiediniu, druskų išnašos mechaniškai pašalintos. Reikėtų vengti skirtingų tinko sluoksnio storių. Lauke sukietėjusį tinką rekomenduojama padengti armavimo mišiniu su tinkleliu.

Mediena

Jei konstrukcijos pagrindą sudaro medienos medžiagos, tokios kaip medžio plaušo vata, reikia pasirūpinti, kad plokštės būtų tinkamai pritvirtintos prie pagrindo. Šlapios arba drėgnos plokštės turi būti visiškai sausos. Tinkavimo darbus galima pradėti tik po to, kai atraminė konstrukcija, pagaminta iš tvirto mūro ar betono, yra pakankamai išdžiūvusi, kad būtų išvengta vėlesnių pastato pažeidimų. Palaidos dalys turi būti pašalintos. Ypatingas dėmesys turėtų būti kreipiamas į lietaus nepraleidžiančias jungtis ir detales.

Fasadų šiltinimo sistemos

Šilumos izoliacijos kompozicinės sistemos (ETICS) paprastai turi būti naudojamos tik kaip visa vieno gamintojo sistema. KREISEL sukurta ETICS yra suderinta tarpusavyje taip, kad atitiktų atitinkamus pastato fizikinius reikalavimus kartu su laikančiosios išorinės sienos konstrukcija. Tarpusavyje suderinti sistemos komponentai pasižymi optimaliu panaudojimu ir gerai apgalvotais išsamiais sprendimais. Kompanijos KREISEL termoizoliacinės sistemos (turi CE sertifikatus) buvo išbandytos ir patvirtintos (turi išduotus Europos techninius liudijimus (ETA)) laikantis aukščiausių Europos reikalavimų pagal ETAG 004 direktyvą.

Linienartige Struktur

Apdailos variantai

Suteikite savo fasadui individualią išvaizdą struktūros ir spalvų pagalba.

Außenwand Einflüsse Icon 260x260.png

Reikalavimai

Reikalavimai fasadui yra aukšti. Sužinokite, į ką turėtumėte atsižvelgti įrengiant fasadą.

Verspachtelung einer Wand

Tinkavimas

Galimos įvairios išorinių sienų tinkavimo sistemos. Čia rasite apžvalgą.