Tinkavimas

Tinkavimas mechaniniu būdu. Vidinių cemento-kalkių tinkų klojimas

1 2 3 4 5 6 7 Toliau
Prieš tinkavimo darbų pradžią reikia atitinkamai paruošti paviršius ir panaudoti atitinkamą gruntą, padidinantį tinko sukibimą su sienos ar lubų paviršiumi.
Išgaubtus kampus prie sienų sandūrų, atramų bei durų ir langų angokraščių briaunas rekomenduojama apsaugoti nuo mechaninių apgadinimų, įmontuojant kampinius tinkavimo profilius. Cemento-kalkių tinkų atveju nenaudoti iš lengvųjų metalų pagamintų profilių bei nemontuoti jų gipso turinčiomis medžigomis. Rekomenduotini cinkuoti plieniniai profiliai ir greitai surišantis montažinis mišinys. Profilius reikia montuoti po vieną kas 50 cm.
Tose vietose, kuriose yra įvairių medžiagų sąlytis, į tinką reikia įplūkdyti tinklelį (pvz., iš stiklo audinio, vielos), kuris sumažins įtrūkimų atsiradimo grėsmę. Kai kuriais atvejais prie langų ir durų angokraščių reikia panaudoti skersinį armavimą. Reikalui esant reikia panaudoti tinko armavimą (pvz., iškalų instaliacijos, ventiliacijos ir kitų komunikacjų tinklui uždengti)
Tinko masė ant sienos ar lubų yra klojama išpurškiamuoju pistoletu Reikia nepamiršti apie vienodo atstumo tarp purkštuko ir tinkuojamo paviršiaus išlaikymą.
Išklojus reikiamą naudojamai tinko rūšiai sluoksnių kiekį, tinką išlyginti H formos tinkavimo lenta. Paviršių palikti pradiniam skiedinio sukietėjimui.
Po pradinio sukietėjimo visus nelygūmus reikia prispausti trapecine liniuote tol, kol bus gautas lygus paviršius. Tinkas turi būti taip sukietėjęs, kad trapecinė liniuotė jo nedraskytų, o tinkas po truputį trupėtų.
Atgal 1 2 3 4 5 6 7
Paskutinis darbų etapas – tai paviršiaus nutrynimas polistireno trintuve su kempine arba trintuve, padengta veltiniu. Kada pradėti nutrynimą nustatoma bandant. Jeigu tinkas yra perdžiuvęs, jį reikia sudrėkinti vandeniu.