Tinkavimas

Sausų tinkų montavimas

1 2 3 4 5 6 Toliau
Sausam tinkui ruošiamą paviršių nuvalyti ir nugruntuoti atitinkama priemone.
Labai nelygių sienų, pvz., su nuolydžiu atveju, jų paviršių reikia išlyginti maždaug 10 cm gipso kartono plokščių juostomis. Juostos yra klijuojamos prie sienų gipsiniais klijais 60 cm atstumu, kartais jos taip pat klijuojamos prie lubų ir virš grindų.
Gipso kartono plokštės yra klojamos ant plokščio pagrindo apatine puse į viršų ir nupjaunamos taip, kad būtų 15 mm trumpesnės nei patalpos aukštis.
Prie apatinės plokštės dalies krašto tepamos gipsinių klijų juostos. Likusiame plokštės paviršiuje klijai tepami taškiniu būdu, maždaug 10 cm skersmens dėmėmis kas 30-35 cm (jeigu plokštės yra 12,5 mm storio, tepama viena eile, jeigu 9,5 mm – dviem ar trim eilėm). Jeigu prie plokščių bus vėliau klijuojamos keraminės plytelės, atstumas tarp klijų taškų sumažinamas iki 25 cm. Klijų storis turi būti mažiausiai 15 mm. Jeigu patalpa yra siaura, klijai gali būti tepami iš karto ant sienos. Ant langų ir durų antstakčių, židinių, už praustuvų ir kriauklių bei ten, kur vėliau bus montuojami sunkūs daiktai, gipso kartono plokštės turi būti tepamos klijais ne taškiniu būdu, bet per visą plokštės plotą.
Po to gipso-kartono plokštė yra statoma į vertikalią poziciją ir prispaudžiama prie paruošto sienos paviršiaus, išlaikant 10 mm atstumą nuo grindų ir 5 mm atstumą nuo lubų. Tarpai prie grindų ir lubų yra skirti ventiliacijai klijų kietėjimo metu. Norimam atstumui nuo grindų gauti, reikia po plokštėmis padėti gispo kartono plokštes, kurios vėliau, klijams išdžiūvus, ištraukiamos. Tinkamą plokščių pritaikymą kampuose bei prie jau priklijuotų plokščių padeda specialus kėliklis, padedamas po apatine plokštės briauna.
Atgal 1 2 3 4 5 6

Plokštės padėtis (vertikali ir horizontali) yra išlyginama, ją lengvai pastuksenant guminiu plaktuku. Naujo elemento paviršius ir vertikalumas turi būti išlyginamas iš karto, nes klijų kietėjimo metu plokštės padėties keisti negalima.

Siūlių tarp plokščių užtaisymas yra atliekamas pagal nurodymus, aprašytus skyriuje apie pertvaras.