Keraminių dangų klojimas

Paviršiaus paruošimas

Gruntą galima tepti teptuku …
… arba voleliu.
Jeigu reikia išlyginti sienų paviršių, naudoti remonto mišinį SPACHTEL UND REPARATURMORTEL 427.
Jeigu reikia išlyginti grindų paviršių, naudojamas išlyginamasis mišinys (pagal nuorodas, aprašytas skyriuje apie grindų lyginamuosius mišinius)
Reikalingą hidroizoliaciją reikia atlikti, vadovaujantis nuorodomis, aprašytomis skyriuje apie hidroizoliacijos įrengimą.
Prieš pradedant klijuoti plyteles, reikia gerai suplanuoti jų išdėstymą, o po to paruošti klijavimo mišinį. Sausas mišinys yra palaipsniui pilamas į talpą su atitinkamu kiekiu sauso, šalto vandens, maišant lėtų apsisukimų maišykle, kol gaunama vientisa masė. Po to paliekama maždaug 5 min ir vėl išmaišoma.
Klijai ant paviršiaus tepami plienine mentele storesniu sluoksniu, po to perbraukiama dantyta mentelės, nukreiptos paviršiaus atžvilgiu 45-60o kampu, dalimi.
Klijais padengto paviršiaus plotas turi būti taip pritaikytas prie darbo tempo, kadangi negalima viršyti plytelių dėliojimo ant klijais dengto paviršiaus laiko. Tai kontroliuoti galima, paliečiant mišinį pirštu – jeigu prie jo nelimpa, laikas baigėsi ir tokį mišinį reikia nuo paviršiaus nuvalyti, o pavišių padengti nauju.
Kiekviena nauja plytelė dedama kuo arčiau ankstesnės, o po to pastumiama taip, kad atsirastų norimo pločio siūlė.
Siūlių plotis priklauso nuo plytelių dydžio, gamybos būdo ir vietos, kurioje jos klijuojamos. Klojant B gamybos būdo plyteles pastatų viduje, siūlių storis turi būti mažiausiai 2 mm, jeigu plytelės šono ilgis siekia iki 10cm; 2-6 mm, jeigu plytelės šono ilgis siekia 10-25 cm; 4-8mm, jeigu plytelės šono ilgis siekia 25-30 cm. Pastatų išorėje paduotus siūlių matmenys reikia padidinti 50-80%, priklausomai nuo plytelių spalvos ir paviršiaus saulėtumo. Siūlės tarp A gamybos būdo plytelių turi būti ne mažesnės nei 5 mm.
Didelių gabaritų grindų plytelių (šono ilgis 30 cm ir daugiau) bei visų plytelių (nepriklausomai nuo jų dydžio), klojamų pastatų išorėje bei drėgnose vietose ar ant intensyviai eksploatojamų grindų, visas paviršius turi būti padengtas klijavimo mišiniu. Tuo tikslu klijai yra tepami ne tik ant paviršiaus, bet ir ant vidinės plytelės pusės. Klijai tepami plonu, gerai reljefinius nelygumus dengiančiu sluoksniu. Vietoj tokio sprendimo galima naudoti pusiau skystos konsistencijos mišinį. Tada klijais tepamas tik plytelėmis dengiamas paviršius.
Prieš mišinio sukietėjimą yra ištraukiami kryželiai, o po to iš siūlių iškrapštomas mišinio perteklius.
Prieš pradedant pildyti siūles, reikia patikrinti, ar siūlių užpildymo glaiste esantis pigmentas nekeičia plytelių spalvos.
Paruoštas mišinys yra tepamas ant siūlių specialia glaistykle (plastikine su guminiu antgaliu) arba gumine mentele. Siūlės yra pildomos skersiniais plytelių paviršiaus atžvilgiu judesiais. Siūlė turi būti gyliai, tolygiai ir kruopščiai užpildyta mišiniu. Mišinio perteklius valomas švaria mentele.
Užpildant grindų plytelių siūles, galima naudoti guminę glaistyklę.
Mišiniui pradžiūvus, jo perteklius nuo plytelių paviršiaus nuvalomas drėgna, dažnai skalaujama kempine arba gumine glaistykle, skersmai siūlėms einančiais judesiais. Tai atliekama atsargiai, kad neišplauti mišinio ar rišančiosios medžiagos. Naudojamos akytos kempinės.
Naudojant trintuvę su guma, kartu naudojama speciali nusausinanti talpa vandeniui.
Galutinis plytelių paviršiaus valymas atliekamas minkštu skudurėliu ar smulkiai akyta kieta kempine. Ką tik užpildytas siūles reikia saugoti nuo atmosferos veiksnių poveikio. Plytelių dangas su užpildytomis siūlėmis patariama per 3-4 savaites plauti tik švariu vandeniu.
Prieš sandarinimo darbų pradžią išilgai sandarinimo siūlės reikia priklijuoti lipnią juostą, kuri apsaugos siūlę nuo nešvarumų bei išlygins jos briaunas.
Jeigu reikia, į siūlę yra įdedamas jos gylį sumažinantis profilis – poliuretaninis volelis arba polietileno vamzdelis.
Silikoninės mastikos tūbelės galas yra nupjaunamas skersai taip, kad anga būtų šiek tiek didesnė nei siūlės plotis.
Siūlę pildyti reikia be pertraukų, laikant talpą su silikonine mastika palenktą paviršiaus atžvilgiu 45°.
Užpildžius siūlę, mastiką reikia išlyginti specialia glaistykle.
Lipni juosta atplėšiama, patraukiant ją skersai siūlės atžvilgiu.