Išorinių ir vidinių konstrukcinių sienų statyba

Sienų iš klinkerio plytų mūrijimas, naudojant skiedinį POZMUR-KL 130

Prieš mūrijant, ant rūsio ar pamatų sienų reikia iškloti horizontalią hidroizoliaciją.
Prieš mūro darbų vykdymą reikia apskaičiuoti ir ant vertikalių lentjuosčių, žyminčių fasado kraštus, pažymėti vadinamąjį vidutinį sluoksnių aukštį, kuris yra lygus plytos ir vertikalios siūlės aukščių sumai. Be to, prieš pradedant patį mūrijimą, rekomenduojama pirmąją plytų eilę sudėti „sausai” tam, kad tinkamai išmatuoti vertikalių siūlių plotį.

Sausą mišinį POZMUR-KL 130 reikia sumaišyti su atitinkamu švaraus, šalto vandens kiekiu iki tirštos ir plastiškos konsistencijos skiedinio.

Per daug skysta skiedinio konsistencija gali būti stipraus plytų purvinimosi priežastimi. 

Mūrijimo metu rekomenduojama maišyti plytas iš kelių palečių tam, kad neliktų skirtingų plytų partijų spalvų skirtumų.
Galimi du darbų vykdymo būdai. Pirmuoju atveju mūrijimas ir siūlių užtaisymas yra atliekami kartu.
Paruoštą skiedinį reikia kloti ant viso plytos paviršiaus pagal mūrijimo „su užtaisytomis siūlėmis” principą. Kitus plytų sluoksnius reikia kloti tiksliai iki statybinės virvės, ištrauktos ant vertikalių lentjuosčių ir žyminčios vidutinį sluoksnio aukštį, pažymėto lygio. Iš karto valyti skiedinio apnašas nuo išorinės pytos pusės.
Siūles reikia suformuoti iš karto, prieš skiedinio sukietėjimą. Tam naudojama kelnė ar nerūdijančio plieno trintuvė, blogiausiu atveju kitas įrankis, pvz., dirbtinio pluošto žarnos dalis.
Sukietėjus skiediniui, mūro viršų reikia nuvalyti sausu minkštu šepečiu arba teptuku.
Jeigu ant plytų liko sukietėjusio skiedinio apnašų, jas valyti galima po kelių dienų, naudojant tokias priemones, kaip FINITO 1007 arba RENO-MUR 1006. Šiomis priemonėmis galima valyti tik plytų paviršių, neliečiant siūlių.
Antruoju darbų vykdymo atveju mūrijimas ir siūlių taisymas yra atliekami atskirai.
Mūrijimo darbų palengvinimui ir tam, kad po to nereikėtų iškrapštynėti skiedinio iš siūlių, naujų eilių mūrijimo metu naudojamos lystelės, kurių plotis apie 1,5 cm, o aukštis yra lygus vertikalių siūlių aukščiui. Lystelės yra išdėstomos taip, kad jungtųsi su išorine sienos dalimi. Mūrijimui naudojamas pilkos spalvos skiedinys POZMUR-KL 130. Paruoštas skiedinys yra klojamas tarp lystelių, panašiai kaip mūrijant „su užtaisytomis siūlėmis”.
Skiediniui pradžiūvus, lysteles reikia atsargiai išimti, o siūles atrargiai
išvalyti nuo skiedinio likučių.
Siūlių užtaisymą galima pradėti po mažiausiai 7 parų po mūrijimo
pabaigos. Siūlės užpildomos, pradedant nuo sienos viršaus apačios
link. Siūlių užtaisymui naudoti siūlių užpildymo glaistą GLAISTAS
701, atitinkamai parinkus jo spalvą.
Po visos sienos siūlių užtaisymo, nuo mūro viršaus sausu minkštu
šepečiu arba teptuku reikia nuvalyti visas skiedinio daleles. Jeigu
ant plytų liko nedaug sukietėjusio skiedinio apnašų, jas valyti galima
po kelių dienų, naudojant tokias priemones, kaip FINISH 1007
arba RENO-MUR 1006. Šiomis priemonėmis galima valyti tik plytų
paviršių, neliečiant siūlių.
Nepriklausomai nuo pasirinkto mūro darbų vykdymo sprendimo, išmūrytas dalis reikia apsugoti nuo kritulių, per didelio saulės ar stipraus vėjo poveikio. Mūras turi būti apsaugotas ne trumpiau nei 7 paras po mūrijimo pabaigos. Mūro palikimas be apsaugos gali būti vėlesnių ratilų ar nutekėjimo ženklų priežastimi.
Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Klinkerio plytų dažniausiai nereikia impregnuoti. Vietose, kurioms gresia didesnis purvo ar lietaus poveikis (cokoliai, parapetai, kaminai), galima panaudoti hidrofobizuojančią priemonę HYDROMUR-R 1009 arba HYDROMUR-W 1010.