Išorinių ir vidinių konstrukcinių sienų statyba

Sienų iš akytojo betono arba silikatinių blokelių mūrijimas, paliekant 1-3 mm siūles ir naudojant mūro mišinį KREISEL DS 125.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Toliau
Prieš naujos sienos statymą ant žemiau esančiosios (pamatų, pamatų sienų ir pan.) reikia iškloti horizontalią hidroizoliaciją. Tam tikslui galima panaudoti PVC, HDPE plėvelę, bitumo dangą. Horizontalią izoliaciją galima iškloti, naudojant elastinį hidroizolicinį mišinį AQUASZCZEL 820.
Pirmojo sluoksnio elementai mūrijami, naudojant mišinį KREISEL M 115, taip pritaikius jo konsistenciją, kad elementų neslėgtų jų pačių svoris. Skiedinio paruošimui, reikia sausą, maišuose transportuojamą statybinį mišinį sumaišyti su vandeniu pagal ant pakuotės esančias instrukcijas.
Mūrijimą pradėti nuo kampų. Pastačius kampinius elementus, tikrinama jų padėtis ir koreguojama guminiu plaktuku. Pirmosios eilės kampinių elementų horizontalios padėties vienodumas tikrinamas gulščiuku – lyginimo luotu. Tą patį galima atlikti linijiniu gulščiuku.

Po to tarp kampinių elementų yra ištiesiama statybinė virvė ir išmūrijama visa eilė.

Atkreipkite dėmesį, kad pirmosios eilės tinkamas išmūrijimas ir geras horizontalios padėties nustatymas yra ypač svarbus, kadangi plonos kitų eilių siūlės vėliau praktiškai neleidžia koreguoti mūro lygumo. 

 

Kitą eilę galima pradėti kloti po skiedinio KREISEL M 115 sukietėjimo, t.y po maždaug 2-3 valandų.
Jeigu naudojami akytojo betono blokeliai, išmūrytos eilės viršų (o po to ir visų kitų eilių viršų) reikia nušlifuoti tam, kad jis išsilygintų ir pagerėtų skiedinio prigludimas. Tai atliekama mente su šveičiamuoju popieriumi arba specialia lyginančiąja trintuve (obliumi). Po to paviršių reikia šepečiu kruopščiai nuvalyti nuo visų šlifavimo liekanų.
Mūrijimui (klijavimui) naudojamas skiedinys KREISEL DS 125. Atvežtas maišuose, sausas statybinis mišinis supilamas į talpą su atmatuotu vandens kiekiu ir, naudojant lėtų apsisukimų maišyklę, paruošiamas skiedinys. Palaukiama apie 5 min. ir vėl iš naujo išmaišoma.
Ant nuvalyto paviršiaus klojamas skiedinio KREISEL DS 125 1-3 mm storio sluoksnis. Vienodą skiedinio storį iškloti padeda speciali lovelio formos kelnė su dantytais kraštais. Kelnės plotis turi būti lygus mūro storiui. Skiedinys klojamas ant 2-3 elementų viršaus. Esant aukštai aplinkos temperatūrai, elementų paviršių galima suvilgyti vandeniu.
Jeigu naudojami elementai, kurių priekinės dalies paviršius yra lygus, ant jo irgi klojamas skiedinys KREISEL DS 125. Dedamas elementas ir prispaudžiamas prie vertikalios ir horizontalios siūlės, pastūksenant guminiu plaktuku.
Mūrijimas (klijavimas) pradedamas nuo kampų, nepamirštant elementų rišimo taisyklių.
Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Po kampinių elementų išmūrijimo tarp jų yra ištiesiama statybinė virvė ir išmūrijamas visas sluoksnis. Mūryti reikia tolygiai, be vadinamojo kampų  paaukštinimo.