Hidroizoliacijos įrengimas

Pastato dalių, liečiančių gruntą, hidroizoliacija Vertikalios hidorizoliacijos iš cemento-polimerų mišinio ar bituminių masių atlikimas

1 2 3 4 5 6 7 Toliau
Prieš hidroizoliacijos darbus turi būti praėjęs reikiamas laiko tarpas nuo ankstesnių darbų pabaigos, ant paviršių neturi būti jokių nešvarumų, galinčių sumažinti jų sukibimą su hidroizoliacija, paviršiai turi būti lygūs, stiprūs, ištisiniai.
Didelius nelygumus, plyšius, neužtaisytas siūles reikia užpildyti remonto mišiniu FASSADENSPACHTEL 429. Platūs įplyšimai taip pat turi būti užtaisyti (iškalti ir užpildyti mišiniu FASSADENSPACHTEL 429). Stipriai įgeriančius paviršius reikia nugruntuoti priemone GRUNTOLIT-W 301 (ruošiant cemento-polimerų hidroizoliacijai) arba SZCZELBIT 830, sumaišytu su vandeniu 1:1 santykiu (ruošiant dispersinei bitumo-kaučiuko masės hidroizoliacijai). Vykdant darbus pastatų išorėje aukštoje aplinkos temperatūroje, paviršius, kurie bus sandarinami cemento-polimerų skiediniu, rekomenduotina vilgyti.
Prieš pagrindinio hidroizoliacijos sluoksnio klojimą reikia užsandarinti specialias vietas. Pamatų pagrindo ir pamatų sienos sandūrą reikia suapvalinti, atliekant įdūbimą iš remonto mišinio FASSADENSPACHTEL 429. Suapvalinimo skersmuo turi siekti mažiausiai 4 cm.
Suapvalinimą galima atlikti, panaudojant butelį, PVC vamzdžio dalį ar specialią mentelę.
Vietose, kuriose negalima suformuoti įdūbimo, reikia priklijuoti sandarinančią juostą. Tokiose vietose, kaip vamzdžių praėjimas ar kampai, reikia panaudotį atitinkamą sandarinimo profilį: vidinį ar išorinį kampo sandarinimo profilį, grindų ar sienų briuaną ir pan. Toks profilis yra klijuojamas atitinkamu sandarinimo skiediniu (BUDOSZCZEL-H 810, AQUASZCZEL 820) arba dispersine bitumine mase. Vieta, kurioje bus panaudota juosta, briuana ar kampinis profilis, turi būti pirmiausiai padengta sandarinančia mase, o po to prispaudžiamas profilis.
Paruoštą pagal instrukciją skiedinį AQUASZCZEL 820 arba BUDOSZCZEL-H 810 (tik cokoliui) tepame teptuku arba mente. Hidroizoliacija turi būti mažiausiai dvisluoksnė ir gerai dengti visą paviršių. Naudojant skiedinį BUDOSZCZEL-H 810, rekomendauojama, kad pirmasis sluoksnis būtų iš šiek tiek skystesnio skiedinio nei kiti sluoksniai. Vienas sluoksnis neturi būti storesnis nei 2 mm.

Po pirmojo sluoksnio išdžiūvimo antras sluoksnis tepamas taip, kad nesugadintų ankstesniojo. Bendrą hidroizoliacinio sluoksnio storį reikia pritaikyti prie jos rūšies. Lengvos vertikalios hidroizoliacijos atveju jis turi būti apie 2,0-2,5 mm storio, vidutiniškos izoliacijos storis turi siekti apie 2,5-3,5 mm, o stiprios – apie 3,0-4,5 mm.

Hidroizoliacija turi būti mažiausiai dvisluoksnė. Pirmasis sluoksnis yra skirtas paviršiaus porų uždarymui. Todėl skiedinys pirmąjam sluoksniui turi būti rūpestingai įtrinamas teptuku arba kietu šepečiu. 

Atgal 1 2 3 4 5 6 7

Taip atlikta vertikali hidroizoliacija po maždaug 3 parų gali būti užberiama ar prie jos gali būti klijuojamos termoizoliacinės plokštės, kurios atlieka ir apsauginę, ir drenažo funkciją. Plokštės yra klijuojamos cemento-polimerų skiediniu BUDOSZCZEL-H 810 arba dispersine mase LEPBIT 831, priklausomai nuo medžiagų, iš kurių yra pagamintos plokštės. Klijuojančios medžiagos ant plytelės yra dedamos kelių drėbtelėjimų (6-8) būdu. Dispersinę masę galima tepti ir tolygiai ant viso plytelės paviršiaus. Šis būdas naudojams ypač tuomet, kuomet sieną gali veikti spaudiminis vanduo.