Grindų pagrindo liejimas

Anhidridinių pagrindų liejimas, naudojant mišinį ANHIDRIT 400.

1 2 3 4 5 6 7 Toliau
Prieš anhidridinio pagrindo liejimo pradžią reikia atitinkamai paruošti paviršių, o po to – priklausomai nuo pagrindo tipo – išlieti grunto, skiriamąji ar hidroizoliacijos sluoksnį. Grunto sluoksniui naudojama priemonė GRUNTOLIT-K 311. Skiriamajam ar hidroizoliacijos sluoksniui dažniausiai naudojama polietileno (PE) plėvelė, kurios storis turi siekti mažiausiai 0,2 mm. Plėvelė turi būti išklota tolygiai, be raukšlelių. Ant sienos turi būti užleista pagrindo storio juosta. Sluoksnio sandarumui užtikrinti, plevelės juostos turi būti sulydytos ar suklijuotos, užleidžiant juostas mažiausiai 10 cm.
Prie patalpų sienų reikia atlikti izoliacines siūles. Be to, priklausomai nuo patalpos dydžio, darbinėmis deformacijos siūlėmis patalpa skirstoma į atskiras darbines zonas. „Plaukiojančių” pagrindų bei pagrindų šildomoms grindims atveju klojamos termo- ir garso izoliacijos plokštės. Jos turi būti klojamos pakaitomis ir gerai priglusti viena prie kitos. Plokštės turi prispausti prie sienų anksčiau išdėliotas juostas, užpildančias deformacines siūles. Ant izoliacinių plokščių klojamas apsauginis sluoksnis iš PE plėvelės. Tas sluoksnis turi būti toks sandarus, kad skystas skiedinys neįsiskverbtų tarp termo- ir garso izoliacinių plokščių. Ant sienų yra užleidžiama šiek tiek storesnė nei pagrindas plėvelės juosta.
Po to pažymimas norimas pagrindo storis. Tai galima atlikti lazeriniu gulščiuku ar niveliatoriumi, reperiais ir pan. Sluoksnio aukštis dažnai pažymimas ant sienų ir stulpų (jeigu yra), o po to perkeliamas ant toje darbinėje zonoje esančių reperių.
Prieš pagrindo liejimą, reikia nustatyti tinkamą vandens kiekį taisyklingai skiedinio konsistencijai, kuri yra tikrinama sklidumo metodu. 1 mišinio litras užtepamas ant 70 mm skersmens ir 1 l įgeriamumo volelio ir išklojamas ant 50x50 cm ploto organinio stiklo plokštės. Gauto apskritimo skersmuo turi būti 34-38 cm. Skiedinio konsistenciją reikia tikrinti ir liejant.
Paruoštą masę reikia pilti be technologinių pertraukų iki pažymėto lygio.
Ką tik išpilta andidridinė masė yra paskleidžiama metaline štanga, ją pakeliant ir nuleidžiant išilgai ir skersai liejamo paviršiaus. Tas veiksmas lemia, kad medžiaga pati pradeda išsilyginti ir iš jos išeina oras. Padengus visą darbinę zoną, reikia nuimti reperius ir sluoksnį galutinai nuorinti metaline štanga.
Atgal 1 2 3 4 5 6 7
Per 2 paras nuo išliejimo anhidridinis pagrindas yra saugomas nuo tiesioginių saulės spindulių, per aukštos temperatūros, skersvėjo ir vandens. Po kurio laiko galima atverti langą patalpai pravėdinti.